پیام تسلیت والی ولایت بغلان به‌مناسبت ارتحال شخصیت ملی و مذهبی پیر سید احمد گیلانی ریس شورای عالی صلح کشور .

خبرنامه

بغلان - افغانستان
تاریخ _ 3 جدی 1395

با کمال تاسف و تاثر اطلاع یافتیم که شخصیت ملی٬ مذهبی و سیاسی کشور جناب پیر سید احمد گیلانی یکی از رهبران برجسته جهاد اسلامی٬ رهبر حزب محاذملی و رییس شورای عالی صلح افغانستان دار فانی را وداع گفته و به سرای باقی شتافته‌اند.
مرحوم پیر سید احمد گیلانی یکی از رهبران سرشناس جهاد و از چهره‌های شاخص مذهبی و سیاسی خیر اندیش و صلح‌جوی کشور بودند که با افکار معتدل خود جایگاه بایسته‌ای در میان مردم شریف افغانستان داشتند و از اعتبار ویژه‌ای در سیاست و اجتماع کشور برخوردار بودند. مشی معتدل و افکار خیراندیشانه‌ی این رهبر جهادی و شخصیت متنفذ مذهبی-سیاسی باعث شد تا رهبران حکومت وحدت ملی و قشر سیاسی کشور به ایشان به‌عنوان رییس شورای عالی صلح اعتماد و این مسوولیت خطیر و سرنوشت‌ساز را به عهده ایشان بگذارند.
مرحوم پیر سید احمد گیلانی در دوره‌های مختلف و سرنوشت ساز کشور همواره نقش مثبت و سازنده ایفا کرده و در روندهای سیاسی مهم کشور تاثیر گذاری معنوی و سالم داشته اند.
ضمن این‌که فقدان این شخصیت سیاسی با نفوذ کشور را در شرایط حساس کنونی ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای افغانستان می‌دانم ، مراتب همدردی و تسلیت خود و مردم شریف ومجاهد پرور این ولایت را به مقام عالی ریاست جمهوری ، ریاست اجرایه ، اعضای محترم شورای عالی صلح وخانواده معظم شان ابراز داشته٬ از درگاه خداوند پاک (ج) برای ایشان آمرزش و غفران الهی و برای بازماندگان شان صبر جمیل مسئلت دارم .

عبدالستار بارز
والی ولایت بغلان